Taşıma ve Yerdeğiştirme Hizmetleri (IMACD)

İşletmenizi yeni bir lokasyona taşırken ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetleri D724’ün Taşıma ve Yer Değiştirme Hizmetleri kapsamında sağlayabilir, güvence altında eksiksiz olarak taşınabilirsiniz. Taşıma ve Yer Değiştirme Hizmetlerimiz kapsamında, işletmenizin yeni çalışma ortamınıza geçiş için gerekli olan tüm operasyonel süreçleri planlar, bu plan çerçevesinde anahtar teslim projelerinizi gerçekleştiririz.

Taşıma Yönetim Hizmetleri
D724, işletmenizin taşınma işlemi ile ilgili olarak size tek bir temas noktası sunar ve taşınma ile ilgili bütün işlemleriniz bu temas noktası aracılığı ile gerçekleştirir. Taşınma kapsamı içerisinde kalan bütün faaliyetler D724’ün uzman ekibi tarafından yönetilir ve gerçekleştirilir. Taşınma planlarınızın yönetilmesi, sigorta işlemleriniz veya yaşayabileceğiniz teknik sorunlar Taşınma Yönetimi Hizmetlerimiz altında değerlendirilir ve çözüme ulaştırılır.

Taşıma Planlama Hizmetleri
İşletmeniz lokasyon değiştirirken, tüm ihtiyaçları göz önünde bulunduran D724, bilişim teknolojileri cihazlarınızın taşınma planlarını, size özel olarak hazırlar. Hazırlanan planınız içerisinde taşıma takviminiz, problem çözüm noktalarınız, riskleriniz ve bu risklerinize karşı alınabilecek önlemler ve yöntemler gibi konular önceden belirlenir.

Dokümantasyon Hizmetleri
Taşıma işlemleriniz bütün aşamaları ile raporlar halinde takip edilir ve yazılı olarak tutulur. İşletmeniz için sunduğumuz hizmetlerin aşamalarını takip edebileceğiniz dokümantasyonlarımız arasında taşıma takviminiz, eski ve yeni yer planlarınız, sistem odanızın özellikleri, yeni yerinizin yerleşim planı gibi bilgiler yer alır.

Sistem Odası Tasarım ve Kurulum Hizmetleri
Sistem Odası Tasarım ve Kurulum Hizmetlerimiz, işletmesini taşımak isteyenlerin taşınmaları sırasında var olan sistem odası bileşenlerinin yeni yerlerine kurulması için ve yeni hayata başlayan işletmeler için, başlangıçlarını kolaylaştıracak ideal hizmetler içerir. Bu hizmetimiz kapsamında yeni sistem odasının tasarımına da yer verebilirsiniz. Sistem odası tasarımı, işletmeniz için, kablolama, soğutma sistemleri, kesintisiz güç kaynağı, erişim kontrolü gibi bileşenleri içererek, bu bileşenlerin ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde kullanımına olanak sağlar.

Felaket Kurtarma Merkezi Tasarımı ve Kurulum Hizmetleri
İşletmeniz için hayati önem taşıyan cihazlarınızda bulundurulan bilgilerinizin, taşıma sırasında var olan yapısının tamamının ya da sizin için öncelik taşıyan belli bir bölümünün yedeklenmesi amacı ile Disaster Recovery Center kurulumu hizmeti verilmektedir. Disaster Recovery Center müşterinin kendi lokasyonunda olabileceği gibi D724 tarafından da sağlanabilmektedir.

Sigortalama Hizmetleri
Taşıma sırasında ortaya çıkabilecek fiziksel hasarların maliyetinin karşılanması amacı ile taşınma işlemine konu olan bütün cihazlar sigortalanmaktadır. Bunun sonucunda taşıma nedeni ile ortaya çıkabilecek sorunlar en kısa sürede giderilirken bu sorunların çözümü için ek finansal kaynak ayrılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Lojistik Hizmetleri
Taşınma sırasında yapılacak teknik işlemlerin yanı sıra taşınma işleminin lojistik faaliyetleri de D724 tarafında üstlenilebilir. Elektronik ekipmanın taşınması sırasında D724’ün konusunda uzman iş ortakları ile iş birliği yapar ve bu sayede elektronik ekipmanın taşınmasında oluşabilecek bütün riskleri minimuma indirir.

İstemci Kurulum Hizmetleri
Taşınma sırasında sistem odası taşınmasının yanı sıra istemci taşınması da projeye dahil edilebilir. İstemci taşınmaları sırasında eski lokasyondaki istemciler etketlenerek numaralanmakta ve taşınma planı esas alınarak yeni lokasyonda kurulumu yapılmaktadır.

Cihaz Bakım Hizmetleri
Taşınma öncesi ve taşınma sonrasında taşınmaya konu olan cihazların genel bakım ve testleri yapılarak süregelen problemlerin yeni lokasyona taşınması engellenmekte ya da taşınma sırasında ortaya çıkan problemler saptanarak bu problemlerin minimum sürede giderilmesi sağlanmaktadır.

İş sürekliliği Hizmetleri
Taşıma sırasında ortaya çıkabilecek kesintileri engellemek amacı ile D724 talep eden müşterilere iş sürekliliğinin devamı için hizmetler sunabilemektdir. Bu hizmetlerin kapsamında taşınma süresince geçici sunucu temini, çalışma alanı temini ya da uzaktan erişim amaçlı datacenter alanı kiralanması yer almaktadır. Bu hizmetten faydalanan müşterilerimiz taşınma sırasında ortaya çıkacak kesintileri ortadan kaldırarak taşınma işleminin iş akışında yaratacağı kesintileri minimuma indirmektedirler.


detaylı bilgi icin